Skocz do zawartości
  • 1
MooPoo

program do pisania pluginów

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 3

Tylko nie eclipse, eclipse ogranicza cię i dodatkowo oferuje dużo słabsze możliwości jeśli chodzi o pomoc w "produkowaniu dobrego kodu". Dla przykładu takie IntelliJ oferuje złożone inspekcje, które pokazują ci twoje błędy, rzeczy które można z optymalizować. Na przykład: brak użycia StringBuildera przy pętli, czy też zbędne ify. Naprawianie takich błędów w większości przypadków ogranicza się do kliknięcia alt + enter i  wybrania odpowiedniej opcji. Dodatkowo w intellij jest system szablonów, dzięki któremu możesz stworzyć sobie klasy komend i listenerów a potem generować je jednym kliknięciem. No i wiele wiele innych, spróbuj sam a nie będziesz chciał innego IDE ;>

Edytowane przez Inuun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Podstawą jest to że musisz umieć programować w Javie. Następnym krokiem jest nauczenie się API Bukkita/Spigota. Program do pisania pluginów... Hmm... IntelliJ/Eclipse... I.. Jeszcze był taki jeden... jak sobie przypomnę to dam link :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • -1

Hmm. Myślę, że dla początkującego tak. 

Aczkolwiek już w późniejszym czasie zalecam, przynajmniej ja - używać programu IntelliJ Idea. Dość ciekawy programik, może na początku trochę trudniejszy w obsłudze, bo na przykład "rename" to już nie rename, a refactor; Kod eksportuje się pierw edytując architekturę i artefakty

A, noi zapisywanie odbywa się tam automatycznie ;)

Jednakże, potem jest trudniej wdrażać dodatkowe biblioteki do programu - jak na przykład bukkit. Bo trzeba (przynajmniej w jednym ze sposobów) dodawać przez mavena wszelkie repozytoria zewnętrzne. 

Podsumowując - zacznij od tego, co poradniki mówią - czyli zazwyczaj Eclipse. Na lepsze IDE przyjdzie pora. To ty już wtedy sam sobie wybierzesz, czy zostajesz na Eclipse, czy przechodzisz na NetBeans, czy na wyżej wymienianą Intelke ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • -1

Ja także myślę, że tak. Ale jeśli chcesz je pisać musisz zobaczyć kilka poradników na Youtube.

• Lubię to! 1
  • Haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   (0 użytkowników)

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...