Skocz do zawartości
Hezqu

Role za pomocą komendy - YAGPDB Bot

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem napisać krótki poradnik, jak ustawić na swoim serwerze discord tak zwaną "automatyczną weryfikację", czy tam jak zwał, tak zwał. Ogólnie - nadawanie ról za pomocą reakcji w YAGPDB Bot, który jest powszechnie znany, z dobrej obsługi Autorole. 

1. Dodawanie bota na swój discord.

Pierwszym krokiem jest dodanie bota na serwer discorda, na którym ma być i na którym ma nadawać role. Co robimy? Najpierw wchodzimy na tą stronę: https://yagpdb.xyz/ 

Potem wciskamy ten o to magiczny przycisk Add to server, który znajduje się w lewym, górnym rogu ekranu, dokładniej tutaj: 

Przechwytywanie.PNG.52c3b151bb15eef4708f88d3c3afe51f.PNG

Po czym powinno wam wyskoczyć okienko, z standardowymi dla botów ustawienia, na jaki serwer discord. 

Uwaga! Jeżeli chcesz dodać bota na nie swój serwer discord, to pierw musisz być Administratorem (mieć w roli ustawionego Administratora), aby bot został dodany na czyiś serwer, nie koniecznie na twój.

I na końcu standardowo - potwierdzasz, że nie jesteś robotem. I gotowe. Powinien bot być na discordzie.

2. Ustawienia bota (na serwerze discord)

Kiedy dodałeś już bota na swojego discorda i na prawdę on jest, to musisz zrobić coś takiego:

W ustawieniach roli na serwerze musisz ustawić, aby bot był wyżej, niż role, które chcesz dodać. Uwaga! Rola "Bot" nic nie da. Musisz ustawić główną rolę bota YAGPDB.xyz wyżej od ról, które chcesz dodać! Musi być coś takiego:

Przechwytywanie.PNG.e76134b8879436d6cad03bd1619b3764.PNG

Reakcje - nie muszą być to przygotowane reakcje, czyli dodane, nowe. Mogą być to nawet domyślne reakcje, do ustawienia, ale o tym powiem w dalszej części poradnika.

3. Konfiguracja bota (na stronie)

Jeżeli zrobiłeś to, co zostało opisane w punktach pierwszym i drugim, to możemy dojść do konfiguracji bota, która wydaje się wymagająca, na pierwszy rzut oka, ale - nie jest ona jakoś trudna. To tak:

Po dodaniu bota na serwer, na stronie jego wyświetla się panel, w którym można dostosować bota. Uwaga! Aby zrobić AutoRole, musisz być zalogowany na stronie bota. Jak? Opiszę to na dole:

Logowanie jest proste. Po prostu wciskasz Login using Discord:

Przechwytywanie.PNG.afb824023ecfb62693685fc9dfb5e8d7.PNG

a dalej jest tak jak przy bocie - tyle, iż nic nie kombinujesz, tylko potwierdzasz na dole. To tak, jakbyś dodawał bota.

Dalej musisz wybrać serwer, na którym chcesz skonfigurować ustawienia bota. Czyli jednym słowem, wciskasz Select server:

Przechwytywanie.PNG.7d956504b1d92d563df1f84c9fe44cf1.PNG

I wybierasz serwer, na którym mają dane ustawienia być wykonywane. Uwaga! Jeżeli chcesz wybrać serwer, na którym jest bot, musisz wcisnąć ten, co ma obok siebie klucz. Serwery z przyciskiem plus, są to serwery, na które możesz dodać bota. Wygląda to mniej więcej tak:

Przechwytywanie.PNG.ee7f123cf9de43b308a59f8a960be438.PNG

W moim przypadku jest to BotTEST (to nie jest serwer publiczny, tylko prywatny, do tego poradniku).

Jeżeli już zrobiłeś to, to następnym krokiem jest wybrać odpowiednią zakładkę. W zakładkach ustawień (screen)

Przechwytywanie.PNG.ae97cc4435b7b77348704aa3c636a790.PNG

Wciskasz na Tools & Utilities przy czym wybierasz opcję Role Commands. Następnie, powinien wyświetlić się taki o to panel:

Przechwytywanie.PNG.5ae58eda2058f5a221f9130315dab5eb.PNG

Po czym dopiero zaczyna się Konfiguracja bota.

Ustawienia są tu podzielone na dwie części: Grupa Ról, oraz same role, które możemy dodać do danej grupy. Co należy najpierw zrobić? Najpierw musimy stworzyć grupę w bocie. W Name wpisujemy nazwę roli, np. Testowa Grupa. Mode służy do tego, czy ma być to publiczne, czy jednak nie. Po naciśnięciu wybieramy Multiple po czym wyświetlają się dwie dodatkowe opcje - Minimum number of roles oraz Maximum number of roles. Jak to działa? Pierwsza opcja - minimum jest to ustawienie, ile osób Minimalnie może mieć dane role. Najlepiej ustawić 1. A w maximum ustawiamy, ile maksymalnie może osób daną rolę mieć. Należy najlepiej ustawić jakąś dużą liczbę, na przykład 10 000. Po czym wciskamy Create new group. I na dole powinno coś takiego pojawić się:

Przechwytywanie.PNG.09ff36c22f68f27507afa98e2fb0a7d4.PNG

Ja ustawiłem 5, bo to jest poradnik tylko. Następnie, możemy zająć się główną atrakcją - ustawienia roli.

Dodawanie roli jest już łatwiejsze. W Name powinniśmy napisać nazwę roli. Ja dla każdej napiszę taką, jaką ma na Discordzie (również polecam to stosować) - Czyli Testowe role #1 i tak dalej. Potem w Group dajemy grupę  - oczywiście tą, co stworzyliśmy, ja dam Testowa Grupa, bo taką stworzyłem. Potem w Role ustawiamy rolę z Discorda, jaka powinna być dodawana dla graczy utworzona rola na serwerze poprzez Reakcje. Po czym nic nie musimy robić i wciskamy Create new role command. A powinno to wyglądać tak, na samym dole:

Przechwytywanie.PNG.676d690a1d2b6471e96bf798e422c003.PNG

Oczywiście, ja już dodałem na raz wszystkie role ustawione, bo to jest na prawdę proste. 

I to na tyle z konfiguracji, teraz przechodzimy do punktu 4.

4. Ustawienie komendy.

Teraz możemy zrobić ostatnią rzecz - czyli ustawienie bota.

W odpowiednim kanale piszemy daną komendę, czyli -rolemenu create i nazwa grupy. Na przykład: -rolemenu create TEST. Podkreślam, że musi być create, inaczej bot nie zrozumie komendy.

Uwaga! Bot musi mieć do tego kanału dostęp! Oraz musicie napisać swoją grupę, ja podałem przykład swojej, testowej dla poradniku.

Po czym powinniście otrzymać wiadomość o bota. Potem, jeżeli zauważyliście, że napisane jest w wiadomości nazwa roli, to potem powinniśmy wybrać daną reakcję, dla bota. Może być to na przykład taka o to: :kappalike:(chyba, że nie masz jej dodanej, ale jak pisałem - możesz dodać domyślną). Potem po wciśnięciu reakcji, powinno wam dać powiadomienie, o dodaniu kolejnej reakcji, która będzie dla drugiej roli

Powinno wyglądać (przykład z mcadmins.pl, bo ja miałem mały problem, który nie występuje) to tak:

Przechwytywanie.PNG.2435dcd1dbe50cc1250b179511ee43c0.PNG

Po czym gracz otrzymuje rolę:

Przechwytywanie.PNG.7a1e368e18e28826a1ff5e1e436ccfb5.PNG

I to na tyle. Jeżeli pomogłem innym, to dziękuje bardzo za przeczytanie całego poradnika.

Z poważaniem HezquPL.

Przechwytywanie.PNG

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Kuba6850 napisał:

Poradnik na pewno nie jednej osobie może się przydać

Szczególnie, że discord mcadmins z tego korzysta, co jest wielkim plusem, bo gracze mogą "przeżyć" działanie bota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Reedzev_ napisał:

:kappa:

Po prostu - błąd, który nigdy w tym bocie nie występował, a bynajmniej mi, gdyż na telefonie dalszą część pisałem, to mogłem mieć pewien problem z nim. :) 

@UP - Dziękuję za opinię. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, otóż mam taki problem iż gdy wpisuje daną komendę, czyli "-rolemenu Testowa Grupa" (Mam taką nazwę tego jak w poradniku) wyskakuje mi poradnik komend bota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.01.2019 o 18:53, Bartix123 napisał:

Cześć, otóż mam taki problem iż gdy wpisuje daną komendę, czyli "-rolemenu Testowa Grupa" (Mam taką nazwę tego jak w poradniku) wyskakuje mi poradnik komend bota. 

Cześć, nie wiem w czym problem, bota dawno nie używałem. Musiałbym wejść tam do ciebie na serwer i po próbować zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie!

wydaje mi sie ze zrobilem wszystko tak jak opisane jest w poradniku lecz wystepuje mi blad po wpisaniu komendy -rolemenu nazwa

Unknown rolemenu command, if you've used this before it was recently revamped. Try almost the same command but rolemenu create ... and rolemenu update ... instead (replace '...' with the rest of the command). See help rolemenu for all rolemenu commands.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje opcja zrobienie czegoś takiego pod własną wiadomością? Bo widziałem u kolegi. Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.02.2019 o 01:52, Nemureketeke napisał:

Witajcie!

wydaje mi sie ze zrobilem wszystko tak jak opisane jest w poradniku lecz wystepuje mi blad po wpisaniu komendy -rolemenu nazwa

Unknown rolemenu command, if you've used this before it was recently revamped. Try almost the same command but rolemenu create ... and rolemenu update ... instead (replace '...' with the rest of the command). See help rolemenu for all rolemenu commands.

O właśnie również mam coś takiego. To tak jakby bot nitw widział grupy ról. Nie wiem dlaczego tak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi