Skocz do zawartości
Hezqu

System poziomów - MEE6 Bot.

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien użytkownik zapytał się mnie, jak ustawić poziomy w bocie MEE6, który jest znany niektórym pewnie. I skłoniło mnie to dzisiaj do napisania poradnika, jak ustawić system poziomów w danym bocie. Także, zapraszam do czytania. :D 

1. Dodawanie bota na swój serwer.

Pierwszym co trzeba zrobić, no to oczywiście zaprosić bota na swój serwer discord. Jak to zrobić? Wchodzimy na stronę https://mee6.xyz/ i na środku ekranu mamy coś takiego:

image.png

Po czym wciskamy Add to Discord. Po wciśnięciu powinien taki panel wam się wyświetlić:

Przechwytywanie.PNG

Jest to panel wyboru serwera. Wciskamy na dane logo swojego discorda (w moim przypadku będzie to b) i dalej robimy to, co zawsze przy dodawaniu bota, lecz przy wyborze - mamy już wybrany serwer. No i na wasz discord powinien zostać dodany bot.

2. Pluginy bota.

Po zaproszeniu bota na discord powinien wam na stronie bota wyświetlić się całkiem nowy panel:

Przechwytywanie.PNG

Jest to panel pluginów, bo tak się nazywają dodatkowe opcje w bocie. Bot początkowo - jest pusty. Trzeba go konfigurować na stronie, poprzez aktywację danych pluginów. Na przykład mamy plugin Music, Twitch itp. Uwaga! Niektóre pluginy trzeba wykupić, aby ich używać. Zakładki Shop oraz Support w tym poradniku nas nie obchodzą. Obchodzi nas tylko plugin LEVELS dzięki któremu można dodać poziom leveli do bota. Wystarczy wcisnąć na Enable i potwierdzić, czy na pewno. I teraz zaczyna się konfiguracja poziomów.

3. Konfiguracja - Ustawienia.

Ustawienia w bocie są najważniejsze. Bez dobrze ustawionego bota, to bot nie byłby botem, tylko bezsensownym botem stojącym na serwerze.  No to zaczynamy.

Pewnie na samej górze pojawiło wam się coś takiego:

Przechwytywanie.PNG

Są to ustawienia, na jakim konkretnym kanale ma być powiadomienie o nowym poziomie. Opcja LEVEL UP ANNOUNCEMENT jest wyborem kanału, na jakim ma być powiadomienie o nowym poziomie. Ja wybrałem u siebie ogólny, bo to jest tylko i tak prywatny discord mój do testów (:bezkappy:), ale wy możecie sobie inny wybrać. W opcji LEVEL UP ANNOUNCEMENT MESSAGE jak sama końcówka mówi - możesz ustawić, jakie powiadomienie ma być. Ważne jest to, aby były {player} oraz {level}. Dlaczego? Ponieważ {player} oznacza gracza, oraz niektórzy wiedzą, jaki on ma poziom. A {level} informuje nas o poziomie. Ja zrobiłem np. coś takiego: Gratuluje! {player} zdobył poziom {level}! Tak trzymaj! :D 

Po czym idziemy do kolejnej opcji. Niżej LEVELING UP powinno być coś takiego:

Przechwytywanie.PNG

W tej opcji możemy ustawić role, które nie będą mieli poziomu. Czyli np. jeżeli nie chcesz, aby Administrator miał dodawany poziom, to dodajesz jego role tym Plusikiem. Ja nie będę dodawać tego, bo się nie opłaca. Wolę, aby każdy np. u mnie miał dodawany poziom.

Kolejną opcją jest to:

Przechwytywanie.PNG

Do czego ona będzie służyć? Możecie dzięki temu ustawić, na jakim kanale nie będzie liczony EXP. Czyli na przykład: masz kanał, na którym jest ogromny spam komendami (często pewnie kanały nsfw). Jeżeli nie chcesz, aby tak nabijali sobie gracze EXPa, to klikając w Plusik wybierasz kanał, który nie będzie liczony pod względem napisanych wiadomości.

Kolejną opcją jest to:

Przechwytywanie.PNG

Ta opcja jest nawet fajna. Dzięki niej możesz ustawić, że za jakiś próg poziomu dostajesz dodatkową rolę. Na przykład ktoś ma 10 level, to otrzymuje Użytkownik+, bo zdobył taki poziom. Jak to ustawić, pewnie się niektórzy spytają: Otóż w lewej stronie nic nie zmieniamy. Natomiast po prawej stronie ustawiamy rolę, która ma być dodana. Ja na przykład ustawiłem, aby dawało rolę Test. Po wyborze ról, powinno wyświetlić się coś takiego:

Przechwytywanie.PNG

Po czym możemy ustawić, na jakim poziomie bot będzie dawać role, przy zdobyciu jakiegoś tam lvla. Ja na przykład ustawię 5 i przy 5 lvlu będzie dawać rolę.

Na samym dole są komendy - ich w ogóle nie ruszamy, żeby nie zepsuć.

Całość powinna wam teraz działać. Bot powinien działać tak, jak według poradnika. Dziękuję za przeczytanie. Jeżeli pomogłem - to bardzo się cieszę. Pozdrawiam - Wayneern.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi