Skocz do zawartości
GTARP.PRO

Prawo

Rekomendowane odpowiedzi

§1. Postanowienia ogólne

1.1 Każdy gracz serwera jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu.
1.2 Administracja ma prawo karać za czyny działające na szkodę serwera, nawet jeśli nie ma ich uwzględnionych w regulaminie.
1.3 Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
1.4 Administracja ma prawo do modyfikofwania lub zmieniania punktów regulaminu.
1.5 Gracz zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem i przestrzegania go.
§2. Ogólne zasady

2.1 Zakaz korzystania z jakichkolwiek skryptów, cheatów, exploitów, bugów lub jakichkolwiek modów dających przewagę w grze.
2.2 Musisz posiadać sprawnie działający mikrofon, aby móc grać na serwerze. Musisz również z niego aktywnie korzystać.
2.3 Wykorzystywanie czatu głosowego do spraw OOC jest odbieranie jako FailRP. Czat głosowy służy jednie do IC. Jeśli chcesz skorzystać z OOC użyj komendy /ooc lub napisz na forum serwera.
2.4 Zakaz wychodzenia z serwera podczas odgrywanej akcji RP. Przykład - Wychodzenie z serwera, gdy jesteś zakładnikiem lub w momencie, gdy jesteś aresztowany.
2.5 Kłamanie używając komendy /do jest zabronione.
2.6 Wyciąganie broni długiej musi być odegrane poprzez /me. Przykład - /me Wyciąga M4. z bagażnika.
2.7 Jeśli podczas wykonywanej akcji RolePlay zostaniesz wyrzucony z serwera poprzez np. crash. Musisz natychmiastowo napisać na discordzie wyjaśniając całą sytuacje.
2.8 Jeśli zostałeś wyrzucony z serwera podczas odgyrwania akcji z policją np. aresztowanie. Po powrocie do serwera musisz odnaleźć policjanta i kontynuować akcję.
2.9 Możesz rozmawiać korzystając programów typu TeamSpeak czy Discord, lecz nie możesz rozmawiać o aktywnych akcjach Role Play.
2.10 Zakazuje się wychodzenia z serwera w celu uniknięcia BW. (Odliczanie podczas śpiączki). Tyczy się do również odsiadki w więzieniu.
2.11 Zabronione jest używanie tzw. Celebrity Name ( Imie oraz Nazwisko znanych osób ).
2.12 Zabronione jest używanie Celebrity Name lub używania nicków łudząco podobnych do innych postaci w świecie gry. Korzystanie z nich i osiąganie korzyści z tym związanych jest surowo zabronione i karane.
2.13 Zakaz odgrywania skryptowych przedmiotów których nie można podnieść.
2.14 Nieposzanowanie życia swojej postaci jest postrzegane za FailRP. Przykład: Podpuszczanie napastnika do strzelenia do nas.
2.15 Przedmioty w ekwipunku postaci lub dowolnym miejscu przeznaczonym do ich przechowywania, znajdują się tam fizycznie w każdej sytuacji. Można je znaleźć i zabronione jest rozgrywanie ich braku lub ukrywania w najdziwniejszych miejscach na siłę, przy pomocy narracji.
2.16 Podczas interakcji z przedmiotami należy brać pod uwagę ich atrybuty fizyczne oraz dostosować rozgrywkę do możliwości fizycznych postaci.
2.17 Zakaz używania niewidzialnych ubrań znajdujących się w kreatorach.
2.18 Organizacje porządkowe mają prawo do PowerGamingu w przypadkach skuwania, obezwładniania, prowadzenia oraz przeszukiwania osób, budynków i pojazdów.
2.19 Przekazanie majątku (pieniądze, sprzedaż samochodu) z myślą o uśmierceniu postaci i zakończeniu gry jest zabronione. Odpowiedzialnością karalną obarczona jest osoba przyjmująca.
§3. Przestępstwa

3.1 Zabrania się popełniania przestępstw w miejscach w których z reguły jest dużo kamer i ochroniarzy. (Komisariat, Szpital, Lotnisko, Garaż, itp.) Wyjątkiem są napady na Bank czy Sklep.
3.2 Wchodzenie z bronią na komisariat jest zabronione. Tyczy się to przede wszystkim prób odbijania osób, będących w areszcie.
3.3 Zabrania się okradania na większą kwotę niż $10,000. Zabrania się również okradania kont bankowych.
3.4 Porwania:
- Porwania w celu odegrania akcji RP + ewentualnego obrabowania osoby porwanej są dozwolone od dwóch policjantów na służbie.
- Porwania w celu otrzymania okupu są dozwolone od 4 policjantów na służbie.
3.5 Zlecenia zabójstw są dozwolone, aczkolwiek nie mogą one być wymierzone w osoby pracujące w służbach porządkowych. Zlecenia również muszą być sprecyzowane (Imię, Nazwisko oraz dokładny wygląd.)
3.6 Napady na bank muszą być organizowane przez minimum 3 osoby. Napady na sklepy mogą być wykonywane w pojedynkę.
3.7 Zabicie NPC jest kwalifikowane jako popełnienie morderstwa.
3.8 Odgrywanie psychicznie chorej postaci jest odbierane jako FailRP. Również tyczy się to aktów terrorystycznych.
3.9 Chodzenie w Masce w takich miejscach jak komisariat, szpital, salon samochodowy a nawet bank może skończyć się aresztowaniem przez Policję.
3.10 Całkowity zakaz kradzieży Śmigłowców / Samolotów służb publicznych.
3.11 Zakaz przeprowadzania napadów na cywila, gdy na serwerze jest mniej niż 1 policjant na służbie (Nie zwalnia to z odegrania akcji RP, jeśli ktoś ciebie napada nawet bez policji ty nie możesz zasłonić się regulaminem.)
3.12 Ciągłe napadanie tej samej osoby będzie odbierane jako FailRP.
3.13 Ciągłe napadanie w tym samym miejscu będzie odbierane jako FailRP.
3.14 Podczas ściągania długu można zmusić osobę do oddania kwoty większej niż $10 000, lecz nie więcej niż 120% całkowitej wartości długu.
3.15 Ilość osób biorących udział w porwaniu/napadzie (nie wliczając zakładników) nie może być większa niż 5 z wyjątkiem akcji uzgodnionych z Administracją.
3.16 Zakaz odgrywania gwałtów i napaści na tle seksualnym bez zgody obu stron.
3.17 Zakaz sprzedaży narkotyków w miejscach ich przetwarzania.
3.18 Zakaz nadużywania broni palnej i białej oraz bezpodstawnego otwierania ognia.
3.19 Broń Nielegalna:
- Policjant ma prawo ukarać za posiadanie broni nielegalnej mandatem oraz odsiadką jednak nie może jej fizycznie zabrać jeśli nie została ona użyta w danej sytuacji. (tyczy się to broni długiej).
- Jeśli Policja znajdzie przy tobie broń nielegalną, która nie była wcześniej użyta odegra zabranie jej tylko i wyłącznie poprzez "/me", "/do" (Broni nie możesz używać przez 24/h OOC).
- Pamiętaj, że wszystko co posiadasz przy sobie, również broń zawsze tam jest (czytaj "2.15").
- Jeśli broń została użyta w danej sytuacji Policja ma prawo ją odebrać Fizycznie (Broń w takim wypadku nie zostanie ci oddana!).
§4. NEW LIFE RULES

4.1 Po odrodzeniu się w szpitalu nie pamiętasz nic co wydarzyło się przez 15 min przed śmiercią (licząc czas od momentu doznania urazu - nie od momentu kiedy skończyło się odliczanie BW)
4.2 W przypadku zreanimowania poprzez medyka lub policjanta pamiętasz wszystko co wydarzyło się przed incydentem.
§5. INNE

5.1 O zabiciu postaci (CK) może zadecydować jedynie jej właściciel oraz administracja.
5.2 Nagrania z serwera np. klipy Twitch nie mogą być wykorzystywane w IC.
- Policja może wykorzystywać nagrania, które zostały zarejestrowane poprzez kamerę w radiowozie lub w budynkach państwowych (Aktualnie Komisariaty, Szpitale).
5.3 Jeśli medyk zadecyduje, że na skutek poważnych obrażeń musisz udać się do szpitala, to jesteś zobowiązany to zrobić.
5.4 Nie możesz odgrywać poważniejszych obrażeń jakby nic się nie stało.
5.5 Policja może wykorzystać system do rozpoznawania twarzy będąc na komisariacie, jeśli cywil odmówi okazania dokumentów.
5.6 Zgłoszenia na policje muszą zostać odpowiednio odegrane.
5.7 Nie możesz korzystać z telefonu będąc w kajdankach. 
5.8 Wszystkie błędy znalezione na serwerze powinny być zgłoszone w odpowiednich działach.
5.9 Zakaz kupowania ubrań, które należą do służb publicznych - np. pas policyjny. również tyczy się to niewidzialnych ubrań. 
5.10 Nie możesz wykonywać czynności wymagających użycia rąk podczas gdy jesteś skuty w kajdanki przez policjanta.
5.11 Wchodzenie do celi bez zgody policjanta będzie uznawane jako FailRP.
5.12 Zakaz używania telefonu do wzywania taxi w celu napadnięcia kierowcy oraz używania lokalizacji klientów także do ich napadania.
5.13 Zakaz używania broni Muszkiet do innych celów niż Polowanie. Używanie tej broni do celów przestępczych, jej sprzedaż, etc... będzie odpowiednio karane.
5.14 Posiadanie broni Muszkiet poza obszarem Polowania, będzie karane mandatem takim samym jak za broń Nielegalną.
5.15 Wykonywanie pracy jako "Kierowca Tira", bez zaczepionej naczepy będzie uznawane za FailRP oraz karane.
5.16 Jeśli podczas wykonywania pracy jako "Kierowca Tira" stracisz naczepę powinieneś ją od nowa zaczepić. W przypadku braku takiej możliwości powinieneś zakończyć pracę.
5.17 Jeśli podczas wykonywania pracy jako "Kierowca Tira" stracisz naczepę i nie będziesz miał możliwości jej ponownego zaczepienia powinieneś wezwać pomoc po czym zakończyć pracę.
5.18 Zakaz robienia operacji plastycznej nie wcześniej niż 24godziny (24h OOC) po odegraniu akcji RP typu (Ucieczka, Pościg, Napad, etc).
5.19 Zakaz lądowania Samolotami lub Helikopterem w miejscach do tego nie przystosowanych (Garaże, Ulice, Parkingi, etc) (Nie dotyczy służby publicznej).
5.20 Kradzież Helikoptera będzie wysoko Karane jeżeli zostaniecie złapani przez Policję (Wysoko Karane = Wysoki Mandat lub nawet Odsiadka).
5.21 Administrator ma prawo ukarać osobę, która jest AFK na serwerze (Stoi bezczynnie oraz się nie odzywa).
5.22 Pracownicy LSMC (Medycy) są neutralni, nie mogą oni współpracować z żadną ze stron konfliktu. Medyk podczas służby nie może robić żadnych nielegalnych rzeczy.
5.23 Bezcelowe trzymanie Broni w ręce będzie karane odsiadką oraz mandatem jeśli taka osoba zostanie zauważona przez Funkcjonariusza.
5.24 Administracja nie odpowiada za utracone przedmioty z ekwipunku! (chyba,że poszkodowana osoba straciła je w wyniku FAILRP i ma dowody posiadania tych przedmiotów w postaci np. screen'a)
§6. Kontakt z Administracją

 
6.1 Administracja nie jest zobowiązana do odpowiadania na prywatne wiadomości na Discord oraz forum.
6.2 Wiadomości chaotyczne, pozbawione szczegółów i rozczeniowe mogą zostać zignorowane bez poinformowania zgłaszającego.
6.3 Pospieszanie i wysyłanie tej samej wiadomości więcej niż jeden raz jest zabronione.
6.4 Podczas interwencji członka ekipy (Administratora) rozgrywka jest wstrzymywana.
§7. Czat OOC

7.1 Zakaz używania wulgaryzmów / obrażania
7.2 Zakaz spamowania
7.3 Zakaz jakiegokolwiek reklamowania niezwiązanego z naszym serwerem
7.4 Zakaz prowokowania
7.5 Zakaz nadmiernego wykorzystywania czatu
7.6 Zakaz jakichkolwiek treści o tematyce
- nazistowskiej
- faszystowskiej
- erotycznej
- rasistowskiej
7.7 Nieuzasadnione niczym prośby o revive będą skutkowały : najpierw kickiem następnie banem na 24 h. Jeżeli sytuacja danego gracza będzie powtarzać się nagminnie taka osoba może zostać ukarana banem permamentnym!
7.8 Prośby o revive dopuszczalne są wtedy i tylko wtedy gdy:
- wystąpi błąd od strony serwera/platformy fivem 
7.9 Zakaz łączenia czatu OOC z czatem IC!

§8. Pojazdy
2.22 Zakaz poruszania się pojazdami w sposób nierealny (wyskoki, zderzenia, przesadne piractwo drogowe itp.).
2.27 Prowadząc pojazd należy brać pod uwagę podstawowe prawa fizyki, które nie zostały uwzględnione ze względu na ograniczenia techniczne i zachowywać się na drodze zgodnie z tymi prawami i zdrowym rozsądkiem.
2.28 Jazda pojazdem nieprzystosowanym do nawierzchni, po której jedzie jest zabronione. Przykład: Ścigacz próbujący wjechać na Mount Chilliad.
2.29 Brawurowa jazda w centrum miasta jest zabroniona. Wyjątek stanowią akcje uzasadnione odpowiednim wątkiem fabularnym, na przykład pościgi lub przewóz osób w karetkach.
3.8 Przekraczanie prędkości w obecności policji nie jest odbieranie jako Cop Baiting. Odbierane jako Cop Baiting jest to wtedy, gdy jest to wykonywane któryś raz z rzędu.
3.11 Całkowity zakaz kradzieży samochodów służb publicznych ( radiowozy, karetki, wozy strażackie, etc).
3.17 Kradzież pojazdu należącego do innego gracza w celu zmiany tuningu będzie uznane jako FailRP i nagradzane banem (Jak Rozpoznać taki pojazd? Zazwyczaj są to pojazdy niestandardowe).
5.5 Skoki kaskaderskie są uznawane za FailRP jeśli Twoja postać nie jest do tego przystosowana.
- Skoki kaskaderskie są zabronione w pojazdach, które nie są do tego przystosowane.
- Skoki kaskaderskie są zabronione podczas, podczas gdy jesteś ścigany przez policje.
5.10 Ciągła nierozważna jazda i ciągłe przekraczanie prędkości w mieście jest odbierane jako FailRP.
5.14 Zakaz powielania własnych pojazdów.
5.16 Zakaz strzelania z pozycji kierowcy w samochodzie! 
5.25 Zakaz chowania lub wyciągania pojazdów z garażu podczas pościgu.

§3. Przestępstwa cd.
3.21 Podczas napadu na sklep/bank można podstawić zakładnika tylko wtedy, kiedy mamy powyżej 2 niepodstawionych zakładników z tego powodu, żeby nie było za łatwo. Wybrałeś życie gangusa, to musisz to umieć również porwać zakładnika. 
3.22 Zabicie NPC jest traktowane jako przestępstwo.
3.23 Prowokowanie na zielonej strefie (t.j. Szpital, Komenda) jest zabronione.
§8. Pojazdy cd.
5.27 Ograniczenia prędkości:
a) miasto - 80 km/h
b) autostrada - 160 km/h
5.28 Funkcjonariusze jak i medycy podczas służby mają obowiązek dojeżdżać na miejsca zdarzenia tylko przy użyciu pojazdów nadanych przez szpital/komisariat.
§5. INNE cd. 
5.25 Zakazuje się zostawiania swojej postaci na dłużej niż 15 minut w celu zajęcia slota na serwerze.
5.26 Postać, która utraciła przytomność, nie może być ponownie zainicjowana po interwencji medycznej przez okres nie dłuższy niż 5 minut od zakończenia czynności medycznych. (wyjątkiem są służby Państwowe)
5.27 Po zaćmieniu obowiązuje każdego obywatela immunitet 15 minutowy dzięki któremu nie może dojść do żadnej akcji RP powiązanej z przestępstwem, lub z udziałem LSPD. (wyjątkiem jest dokończenie akcji RP która została rozpoczęta przed zaćmieniem). 
5.28 Każdy podejrzany/skazany ma prawo do konwoju. Policja powinna sama wychodzić z taką inicjatywą w celu rozegrania fajnego RP.
5.29 Postacie odgrywające role PD lub EMS są zobowiązane do swojej pracy, oraz mają zakaz faworyzacji graczy. Jako PD lub EMS na swojej służbie nie możesz wykonywać nielegalnych akcji RP. Jeżeli nie jesteś na służbie nie masz prawa używać "mocy medycznych, lub policyjnych"
5.30 Zakazuje sie posiadania rzeczy powiązanych z PD:
a) munduru policyjnego,
b) broni dostępnej dla policji. Wyjątkiem jest broń długa, krótka oraz tazer.
5.31 Każdy obywatel jest zobowiązany do tego, aby mieć dowód przy sobie. Nie ma wytłumaczeń że się go zgubiło etc.
5.32 Prowokowanie na zielonej strefie (t.j. Szpital, Komenda) jest zabronione.
5.33 Funkcjonariusz Policji ma prawo wylegitymować KAŻDEGO obywatela (oczywiście działa to w drugą stronę i Funkcjonariusz musi się wylegitymować na polecenie obywatela)/Funkcjonariusz ma prawo przeszukać obywatela, który jest zamaskowany.
5.34 W przypadku gracza który łamie regulamin a nie ma administratora na serwerze, policja ma prawo wsadzić go do więzienia na dożywocie aż do wyjaśnienia sprawy.
5.35 Medycy & funkcjonariusze nie maja prawa rozdawać ekwipunku który mogą pozyskać ze szpitala/komendy. 
5.36 Policja nie ma prawa zatrzymać w szpitalu obywatela po BW, jeśli do szpitala nie dowiozło go LSPD lub EMS.
§9 Strzelaniny

Podczas akcji 1 vs 1 masz prawo się bronić - możesz wykorzystać do tego nieuwagę przeciwnika, bądź elementy gry,
Podczas akcji 2 vs 1 musisz się poddać - ewentualnością jest moment kiedy Ty jesteś agresorem i zajdziesz przeciwników od tyłu bądź z zaskoczenia.
Podczas akcji 2 vs 2 macie prawo się bronić - możecie wykorzystać do tego nieuwagę przeciwników, bądź elementy gry,
Podczas akcji 3 vs 2 musicie się poddać - ewentualnością jest moment kiedy Wy jesteście agresorami i zajdziecie przeciwników od tyłu bądź z zaskoczenia.
Podczas akcji 3 vs 3 macie prawo się bronić - możecie wykorzystać do tego nieuwagę przeciwników, bądź elementy gry,
itd...

Każdy powinien zapoznać się z regulaminem nieznajomość regulaminu nie zwalnia Cię z jego przeczytania. Administrator ma prawo przepytać Cię z regulaminu podczas rozmowy na WL lub gdy złapie Cię On na nieznajomości powyższego regulaminu lub któregoś z pod punktów

Edytowane przez GTARP.PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Główny

Główny

Wprowadź swoją nazwę

×