Skocz do zawartości
GTARP.PRO

Prawo ems

Rekomendowane odpowiedzi

Medyk:
Medyk jest postacią neutralną, to oznacza, że podczas jakichkolwiek akcji rp np. napadów, strzelanin ect. zadaniem medyka jest ratowanie życia ludzkiego. Policjanci jak i organizacje przestępcze powinny traktować medyka jako rzecz odrębną, która nie powinna odgrywać innej roli niż ratowanie życia. Medyk nie może zostać porwany podczas służby oraz akcji rp. Są wyjątki od reguły natomiast muszą być one wcześniej uzgodnione z administracją. Medyk nie może być w gangu ani policji ani innych organizacjach rządowych lub poza rządowych.
Obowiązek Medyka:
Na służbie medyk musi być ubrany w strój do tego przeznaczony, który jest dostępny w szafie.
Podczas służby medyk ma obowiązek pomóc każdej osobie poszkodowanej chyba, że na miejscu policja wskaże, która osoba ma być piorytetem w pomocy medycznej.
Medyk ma obowiązek każdą postać poszkodowaną zbadać i przeprowadzić akcję rp z użyciem komendy /me.
Medyk "wskrzeszoną" postać musi zabrać do karetki i do szpitala. Tam musi także odegrać odpowiednią akcję rp.
Medyk na służbie może jeździć jedynie autami do tego przeznaczonymi.
Medyk powinien zapisywać każdą postać (IC) której udzielił pomocy, napisać co się stało i jakie czynności wykonał (w skrócie). Te dane będą nam mogły potem pomóc ocenić wiarygodność akcji rp wykonaną przez medyka jak i osobę poszkodowaną.
Medycy powinni cały czas być dostępni w szpitalu do przyjęć innych pacjentów oraz oczekiwać na wezwania ze szpitala. Po każdym wezwaniu powinni wracać do szpitala.
Gdy medyk będzie musiał dokonać wyboru uratowania rannego policjanta lub gangstera, jest on zmuszony do priorytetowego uratowania osoby pracującej w służbie porządkowej.
Medyk nie może:
1. Służyć pomocą medyczną w zakresie "wskrzeszania" graczy poza służbą. Może jedynie używać bandaży i odgrywać akcję rp która odpowiada aktualnej sytuacji fabularnej.
2. Nie może pod żadnym pozorem udostępniać osobom nieupoważnionym medkitów oraz bandaży.
3. Używać jakichkolwiek bugów czy zgrywać się z graczami do zarabiania pieniędzy (każda akcja non-rp kończy się wyrzuceniem z medyków).
4. Medyk nie może (leczyć, wskrzeszać, uzdrawiać) reanimować graczy którzy zostali wcześniej zabici (postrzeleni, pobici na śmierć) i sami wezwali sobie pomoc.
5. Medyk nie może być członkiem jakiejkolwiek organizacji przestępczej i jakiejkolwiek innej organizacji niż szpital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Główny

Główny

Wprowadź swoją nazwę

×