Skocz do zawartości
bopke

zostanę
Zasponsoruję serwer i wspomogę technicznie

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj! Jeżeli czytasz ten wątek to prawdopodobnie przyciągnął Cię tutaj tytuł i szukasz sponsora i technika. Jeżeli tak jest, to świetnie się składa.

 

Po jakimś czasie wspierania różnych serwerów i/lub tworzenia od zera na zlecenia postanowiłem, że zakręciłbym się za jakąś współpracą na stałe, gdyż operowanie jednym serwerem powoli staje się nużące. Niestety, ale oferty osób szukających sponsora lub technika nie przypadły mi w pełni do gustu, tak więc postanowiłem wystawić ogłoszenie. Moje wymagania są dosyć wygórowane, jednakże oferowany przeze mnie wkład pracy daje mi raczej prawo do mocnej selekcji, prawda? Część moich wymagań jest nie do ruszenia z różnych powodów, które opiszę niżej, a reszta jest tylko sugestią i jeżeli Twoja wizja serwera nie do końca pokrywa się z moimi wymaganiami, ale umiesz ciekawie opisać swój pomysł - pisz śmiało!

 

Moimi podstawowymi wymaganiami co do których nie ma pola do negocjacji są:

 • Wersją docelową sponsorowanego serwera musi być wersją 1.12, bez wsparcia jakichkolwiek starszych wersji ( ponieważ wspieranie starych wersji, które jak sama nazwa wskazuje - są stare, zachęca graczy do pozostawania na starociach, co może zniechęcać twórców do rozwoju gry, a także sprawia to często trudności przy administrowaniu serwerem ). Po wyjściu nowszej wersji migracja powinna nastąpić tak szybko, jak to możliwe.
 • Serwer ma obsługiwać nowy system walki, niezależnie od swojego trybu.
 • Serwer nie powinien opierać się na systemie Pay2Win - nie zależy mi na dochodach serwera, zależy mi na dobrym serwerze gdzie grać może każdy na wyrównanym poziomie.
 • Powyższa zasada dotyczy również rang dla "youtuberów" - najlepiej aby takiej rangi w ogóle nie było, ale jeżeli już koniecznie musi być to nie powinna ona dawać jakichś znacznych benefitów.
 • Znajomość ortografii na dobrym poziomie i ogólnie poziom konwersacji na znośnym poziomie. Nie oceniam tylko Twojego pomysłu, ale również Twoją osobę. Jeżeli ciężko będzie mi się z Tobą dogadać, to ciężko będzie współpracować.

Wymagania co do których dopuszczam odstępstwa, o ile jest to faktycznie dobry pomysł:

 • Serwer powinien odbiegać trybem od mojego innego serwera
 • Serwer ma być na czystą wersję gry, tj. nie ma być serwerem na modach
 • Częstej obecności na komunikatorze discord.

Listy mogą być rozszerzane.
Wszelka reklama serwera leży w gestii sponsorowanego, lecz jeżeli dotrą do mnie informacje o reklamach w formie wiadomości na innych serwerach sponsoring zostanie zerwany.
Lepiej w moich oczach wypadają serwery bez dodatków płatnych, prowadzone dla zabawy z prowadzenia a nie z chęci dorobienia czegokolwiek - to głównie takim serwerom, moim zdaniem, należy się sponsoring.

NIE ZAMIERZAM DOPŁACAĆ DO SERWERA NA INNYM HOSTINGU

 

Oferuję:

 • Serwer VPS z hostingu LVLUP.pro z oferty KVM Game Pro  z opcją dobraną przeze mnie na podstawie obserwacji zachowania serwera na maszynie testowej.
 • Na czas prac nad serwerem hosting na mojej maszynie ogólnej z niższymi parametrami niż maszyna docelowa - w końcu serwer testowy nie potrzebuje tak wydajnej maszyny jak gotowy.
 • Pełne skonfigurowanie maszyny - nie musisz w ogóle się znać na obsłudze serwerów vps, wszystko zrobię za Ciebie, uproszczę obsługę tak bardzo, jak to możliwe i wszystko co będzie trzeba - wytłumaczę.
 • Napisanie prostych, podstawowych pluginów ( dopiero zaczynam zabawę z javą i bukkitAPI ).
 • Napisanie skriptów i optymalizację istniejących, o ile to możliwe (lecz opcji ze skriptami radzę nie nadużywać, bo bardzo drogiej maszyny na malutki serwer z masa skriptów nie zafunduję ).
 • Postawienie i obsługę forum na silniku MyBB.
 • Drugi, mniejszy serwer testowy do np sprawdzania działania nowych pluginów przed wgraniem na serwer ( na maszynie zbiorczej ).
 • Ewentualny zakup domeny, lecz myślę że powinno to leżeć w gestii sponsorowanego.
 • Postawienie i skonfigurowanie serwera TeamSpeak na 32 sloty ( ponieważ tylko na tyle pozwala bezpłatna licencja ).

 

Jeżeli przebrnąłeś przez cały post i jesteś zainteresowany współpracą - napisz do mnie, daj mi znać i opisz swój pomysł, a ja gwarantuję, że Ci odpiszę i powiem co o nim myślę!

Metody kontaktu ułożone w kolejności preferowanej ( im wyżej się znajduje, tym szybciej i częściej przeważnie odpisuję ):

GG: 43044525
Discord: @Bopke#1309
PW na forum
Steam: http://steamcommunity.com/id/bopke
E-Mail: [email protected]
W wypadku nawiązania współpracy może zostać udostępniony również mój numer telefonu.

 

Jeżeli coś jeszcze nie jest dla Ciebie wystarczająco klarowne lub masz jakieś dodatkowe pytania to zapraszam do zadawania ich na wymienionych wyżej kanałach komunikacji lub w tym wątku. Wszelkie zadane pytania, dla uproszczenia, będą dopisywane do poniższej listy, aby każdy mógł skorzystać z odpowiedzi :)

 

FAQ

 


1. Mam pomysł na innowacyjny serwer, jednakże nie zacząłem prac i dopiero zamierzam się za to zabierać, mogę się zgłosić?
Oczywiście! Nieważne w jakim stopniu serwer jest już gotowy, przy konfiguracji serwera mogę pomóc, a prace można prowadzić na mojej maszynie.

2. Chcę założyć serwer i mam pomysł, ale nie umiem konfigurować pluginów, ani nie mam ekipy, mogę się zgłosić?
Tu już nieco ciężej niż w wyższym punkcie, jednakże taka współpraca jak najbardziej jest możliwa, jednakże w Twojej gestii pozostanie dobranie reszty zespołu.

3. No dobra, mamy serwer i mamy teamspeaka, lecz co jeżeli 32 sloty przestają starczać?
Wtedy możemy się zastanowić nad wykupieniem serwera w hostingu, lecz nie zalecam stosowania tsa - znacznie dynamiczniej rozwijającym się komunikatorem, szybko zdobywającym popularność jest Discord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jahek napisał:

Osoba sponsorowana ma pełny dostęp do vps?

W zasadzie tak, ale to nadal ma być serwer minecraft - jeżeli serwer będzie zbyt obciążony z powodu innych aplikacji chodzących w tle to pakiet nie zostanie zwiększony. Do tego każda oddzielna aplikacja powinna być konsultowana ze mną, ale raczej nie będzie z tym problemu :)

//Edit: zapomniałem dopisać, że dotyczy to tylko serwera docelowego, a na czas prac nad serwerem serwer będzie na maszynie zbiorczej do której jest dostęp tylko do konta użytkownika ze spigotem, a uruchamianie innego oprogramowania jest zabronione.

Edytowane przez bopke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na osiągnięcie mojego tymczasowego limitu zawieszam przyjmowanie nowych osób. W związku z tym publikuję również garść statystyk związanych ze sponsoringiem:

Zgłosiło się do mnie 31 różnych osób, z czego zaledwie 17 za pomocą wymaganego komunikatora - discorda.
Z 31 zgłaszających się osób, 19 otrzymało konto na jednej z trzech maszyn testowych.
8 osób straciło swoją szansę ze względu na brak postępów w konfigurowaniu serwerów, z czego jedna osoba nawet nie zalogowała się na swoje konto.
Dwie osoby same z siebie zrezygnowały ze sponsoringu.
Z pozostałych 9 osób, dwie skończyły już prace nad swoimi serwerami i działają na personalizowanych maszynach.

Dzięki!

 • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Ostatnio przeglądający   (0 użytkowników)

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...