Skocz do zawartości
dphz

[1.12.2][ONLINE][SURVIVAL] Mate Survival - Czas na świeży serwer Survival.

Rekomendowane odpowiedzi

prezkamate_jpg.jpg.1785b55653efa3694f800

Screeny (strona)                  Regulamin

IP do skopiowania: surv.ml

Jeżeli surv.ml nie działa, użyj dphz.mineland.pl

Typ serwera: Survival + Cuboidy + Slimefun

Opis rozgrywki: survival na luźnych zasadach

Dziękuję za przeczytanie i zapraszam do gry :)

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie sądzę że serwer ze starych czasów kogokolwiek zbierze, kto będzie grał ponad 3 godz. A już napewno 10 takich osób tym bardziej.

Prezentacja średnia. Do tego ten spawn ssie i nie powiedziałbym że jest nowoczesny XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 27.08.2017 o 15:43, kebab napisał:

nie sądzę że serwer ze starych czasów kogokolwiek zbierze

eee a to dlaczego?

kto będzie grał ponad 3 godz. A już napewno 10 takich osób tym bardziej.

klik

Prezentacja średnia.

W jakim sensie?

Do tego ten spawn ssie

Czy ja wiem, osobom grającym na moim serwerze się podoba.

i nie powiedziałbym że jest nowoczesny

Jest c:<

XD

xddd.png

czo ten difuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że serwer nie jest na alphie ale zapewne więcej błędów by było niż dobrej zabawy.

Jak będę mieć czas to na pewno wejdę.

Edit: Tak wgl. Potrzebny jest jakiś texture pack czy cuś żeby wejść na serwer ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 29.08.2017 o 13:24, MT324 napisał:

Szkoda że serwer nie jest na alphie ale zapewne więcej błędów by było niż dobrej zabawy.

Alpha jest za stara i zbyt zbugowana. Nawet tak mała rzecz jak nieśmiertelność wszystkich mobów i gracza sprawia, że nie nadaje się ona do serwera.

Dnia 29.08.2017 o 13:24, MT324 napisał:

Edit: Tak wgl. Potrzebny jest jakiś texture pack czy cuś żeby wejść na serwer ?

Po zaakceptowaniu informacji o niestandardowej paczce pobierze się ona sama.

Zalecam jej używać, gdyż dodaje parę ważnych tekstur oraz eliminuje problem wyświetlania się kamiennych cegieł zamiast stone'a.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolność, na którą zasługujesz!
ktoś tu będzie kandydował na prezydenta? :kappa: 

jeśli serwer nie ma administracji, to kto go naprawi, jeśli się zepsuje? 
co mam rozumieć przez regulamin przyjazny graczom? za nieużywanie cheatów ban? :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Invi napisał:

Wolność, na którą zasługujesz!
ktoś tu będzie kandydował na prezydenta? :kappa: 

Tak :kappa:

jeśli serwer nie ma administracji, to kto go naprawi, jeśli się zepsuje? 

Ten, kto go stworzył ;P

co mam rozumieć przez regulamin przyjazny graczom? za nieużywanie cheatów ban? :P 

Nie ma takich śmiesznych punktów jak "Admin ma zawsze rację" ;-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiem że wejdę, kijowo iż korzystasz z wersji dodatkowych (.2) lepiej gra mi się na pełnym 1.12.

Ale nie będę narzekał, jak utrzymasz odpowiedni poziom starego trybu + będą gracze to zawitam na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałem na tym serwerze parę tygodni. Pomagałem graczom jak mieli pytania. Nawet materialnie dostawali $$ albo przedmioty. Byłem raczej tam dla relaksu coś pobudować i  był to pierwszy serwer od wieloletniej przerwy od Minecrafta.

Plusy:
- Helperzy pomocni.
- System działek dobry.
- Ciekawy czat z emotkami.

Minusy (tych niestety więcej):
- Administracja - Poziom kultury, wyzwiska między adminami publicznie. Admin technik to niepełnoletni, który potrafi łatwo przez emocje komuś pokasować czas na serwerze. Wystarczy go wkurzyć, a usunie działkę, zwoła resztę by ograbili. Dziwne, że wcześniej stanowczo ODMAWIAŁ na prośby innych o usunięcie działek graczy zbanowanych by mogli je ograbić. W moim przypadku i obawiam się, że nie tylko moim zrobił sobie wyjątek. 

Technik też często narzeka na graczy, że śmią mu zadawać pytania. Częsta rotacja helperów/modów. Nie ma żadnych konkursów, eventów by zachęcić nowych do pozostania na serwerze. To nie ma co dziwić, że serwer ma bardzo mało graczy stałych. Nowi są często przelotnie na parę godzin do max dwóch dni. 

Na helperów tez narzekają, że się obijają. Zamiast się cieszyć, że są jacyś helperzy co poświęcają za darmo czas by pomagać graczom i utrzymać ich na serwerze. Bo oni sami nie zachęcają graczy do pozostania :). Przez czas mej gry może z 3-4 helperów odeszło. Nie brakowało też wulgarnego obrażania helperów. Sam technik pisał, że dużo ludzi odeszło/przyszło. Jest to raczej efekt podejścia do ludzi przez głównych adminów.

Widziałem też, że niektórym wkleja Schematy gotowych konstrukcji. Tzw. pupilki serwera. Widać to po pustych, jakby wyciętych granicach wokół murów, budynku. Bo schematic zawiera często Air bloki wokół siebie. Inni tworzą budynki od zera, a niektórzy mają wklejone przez admina. Tzw. równość na serwerze.  

Marudzi też, że część graczy uciekła na inne serwery zagraniczne, które w jego mniemaniu (przerost EGO) są daremne. Nic dziwnego. Tamte serwery mają różne rozwiązania, które zachęcają ludzi do grania tam. Nie są jakimś eksperymentalnym fiku-miku na serwerze u kogoś. 

- Zarządzanie serwerem - Serwer jest wypożyczony na czyimś dedyku. Co ostatnio pokazała sytuacja, że przez 2 dni (sobota/niedziela) nie działał serwer. Administratorzy mieli problem z kontaktem z osobą od dedyka. Potem się dziwią, że część osób poszukała inne stabilne serwery działające w wolny weekend? Pozostawiam to w ocenie dla innych. Serwer też potrafił lagować przy 10-11 graczach online. Ograniczenia w budowaniu schematów z użyciem redstone. 

- Mała ilość graczy - Odkąd pierwszy raz zagrałem to zawsze średnio 5-9 osób gra. Więcej jest jedynie w weekendy, ale jeszcze nie było sytuacji by przekroczyło 15 osób naraz online. W związku z czym system ekonomii, handlu tam leży. Nie bardzo jest komu sprzedać swoje przedmioty. Chyba, że po absurdalnej przecenie. 

- Slimefun 100% odblokowany - Jest kompletnie odblokowany od początku więc nie ma tzw. survivalu w tym by zdobywać exp i odblokowywać po kolei elementy tego dodatku. Nie dziwi to jak popatrzy się na ilość graczy.

Napisałbym więcej, ale to wystarczy. Do oceny zmusił mnie fakt, że usunięto bez mej wiedzy działkę na serwerze ot tak bo nieletni admin miał taki kaprys. W przypadku innych nie usuwał i odmawiał. Typowe zagranie na złość by pokazać kto tu rządzi. Spoko, niech mu będzie. Niech pomacha tą szabelką pt: "Admin". 

Ta opinia może uchronić inne osoby przed stratą czasu na serwerze gdzie nie ma pewności, że kolejnego dnia działka zniknie i zostaną okradzione. Bo regulamin tam jest interpretowany w zależności od humoru ;). 

Edytowane przez PanZuo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edit z dnia 14 czerwca (przekopiowane z kłonkurencyjnego forum, sory za to :V):

@up

Z adminem faktycznie się kłóciłem, ale już problem został rozwiązany.

"Usunąłem" ci działkę tylko dlatego, że powiedziałeś, że nie będziesz grać na serwerze.

Dnia 8.06.2018 o 17:08, OrderOfTruth napisał:

Dziwne, że wcześniej stanowczo ODMAWIAŁ na prośby innych o usunięcie działek graczy zbanowanych by mogli je ograbić. (i tam dalej do końca akapitu)

Możesz podać przykłady? Jakoś poza działką MisterPL nie przypominam sobie innych, których nie usunąłem (w zasadzie nie wiem nawet dlaczego jego działkę jako jedyną zostawiłem) 

Tak, narzekam na graczy, że śmią mi zadawać pytania, bo odpowiedzi na te pytania zazwyczaj są w poradniku dla początkujących, który wypadałoby jednak przeczytać.

Częsta rotacja helperów/modów.

Od czasu do czasu jakiegoś juniorhelpera wywalę, ale rangi wyższe rzadko się zmieniają.

Nie ma żadnych konkursów, eventów by zachęcić nowych do pozostania na serwerze

Bo skończyły się ferie, ludzie przestali grać i nie było dla kogo robić tych konkursów. Ups.

Na helperów tez narzekają, że się obijają. Zamiast się cieszyć, że są jacyś helperzy co poświęcają za darmo czas by pomagać graczom i utrzymać ich na serwerze.

Eee co?

Jeżeli helper się poświęca, żeby pomagać graczom i serwerowi to nie narzekam, że się obija, tylko daję awans np. na moderatora. Nie będę się cieszyć z helpera, który jest helperem tylko z nazwy.

Przez czas mej gry może z 3-4 helperów odeszło.

Dwóch, z czego 100% z nich wróciło na stanowisko helperów na serwerze Vintage (bo ty odszedłeś i tym samym zniknął problem z tą nieszczęsną wioską, bo według ciebie helper nie ma prawa grać jak każdy inny gracz).

Nie brakowało też wulgarnego obrażania helperów

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom.

Sam technik pisał, że dużo ludzi odeszło/przyszło. Jest to raczej efekt podejścia do ludzi przez głównych adminów.

Jest to raczej efekt sporów "o nic", które miały miejsce na serwerze z winy i trochę administracji i trochę niektórych graczy. Dlatego teraz powstaje nowa edycja (stara nie jest zamykana!), żeby temu zapobiec.

Widziałem też, że niektórym wkleja Sche...

Totalna bzdura. Przeklejałem niektórym graczom domki, bo mapa była zmniejszana.

Marudzi też, że część graczy uciekła na inne serwery zagraniczne, które w jego mniemaniu (przerost EGO) są daremne. Nic dziwnego. Tamte serwery mają różne rozwiązania, które zachęcają ludzi do grania tam.

Bo gracze lubią stare, sprawdzone rozwiązania - czyli mikropłatności dla leniwych i ceny narzucane przez serwer. A ja z tym walczę.

Nie są jakimś eksperymentalnym fiku-miku na serwerze u kogoś. 

Przyznaję się, przesadziłem z rozwojem serwera, ale nie wiem w czym problem, skoro serwer chodził stabilnie (poza tam paroma dniami, gdzie zrealizowałem propozycję jednego z graczy i plugin niestety zamulał serwer, co odkryłem dopiero po kilku dniach).

- Zarządzanie serwerem - Serwer je...

No był faktycznie problem, każdemu serwerowi się zdarza.

- Mała ilość graczy - Odkąd pierwszy raz za...

Jakbym miał jakieś EasyHC dla 10-latków to może też miałbym poza weekendami trochę więcej graczy tak jak inne serwery.

A celem serwera nie było nigdy zdobycie ogromnej liczby graczy. Nowa edycja może to zmienić.

W związku z czym system ekonomii, handlu tam leży.

Kantor działa zawsze.

Nie bardzo jest komu sprzedać swoje przedmioty. Chyba, że po absurdalnej przecenie.

Trochę jest w tym prawdy, sprzedanie np. dirta nie jest łatwe. Ale już dobre narzędzia wiele osób chętnie by kupiło.

- Slimefun 100% odblokowany - Jest kompletnie odblokowany od początku więc nie ma tzw. survivalu w tym by zdobywać exp i odblokowywać po kolei elementy tego dodatku. Nie dziwi to jak popatrzy się na ilość graczy.

Gdy wprowadzałem Slimefuna, moim głównym celem było dodanie do gry nowych przedmiotów, na wszystko inne nie patrzyłem. Był to błąd.

Nowa edycja naprawi ten problem (jak i wiele innych).

Tak, usunięto bez twojej wiedzy działkę, ale nie wiem, po co komuś działka na serwerze, na którym nie będzie grać. W przypadku JEDNEGO gracza działki nie usunąłem, wszystko inne było kasowane.

Typowe zagranie na złość by pokazać kto tu rządzi.

W tym momencie ty mi robisz na złość wypisując bzdury na temat serwera 

Ta opinia może uchronić inne osoby przed stratą czasu na serwerze gdzie nie ma pewności, że kolejnego dnia działka zniknie i zostaną okradzione. Bo regulamin tam jest interpretowany w zależności od humoru ;). 

Jedna ekipa przegrała na moim serwerze kilkaset godzin. Odeszli. Ich działki stoją nadal i będą stać dalej, bo porozmawiali ze mną, wszystko się dowiedzieliśmy jak sprawa wygląda i jest okej.

Edytowane przez dphz
zuo szerzy zło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłem się spodziewać takiej opinii i negowania mej opinii. Ot cały technik w swoim stylu wybieli wszystko. 

O tym, że odmawiałeś paru osobom usuwania działki osób co nie grają/sa zbanowane,  to już nie wspomniałeś. Za to w moim przypadku usunięcie działki + informacja dla graczy nie było żadnym problemem. Syf to sam tworzysz swoim postępowaniem wobec innych. 

Po prostu naginasz regulamin tak jak ci się żywnie podoba. Także daruj sobie dyrdymały o WOLNOŚCI, regulaminie czy też o tym, że u Was nie ma śmiesznej zasady "Admin zawsze ma rację". 

Mam nadzieję, że inni nie dadzą się nabrać temu wybielaniu.

PS: Dostałem od informatora ciekawą informację o wysadzeniu całej działki przez powyższego technika. Takie zachowanie tylko dowodzi o braku stabilności emocjonalnej u osoby z taką rangą. Nawet śmiechłem z tego powodu. Zamek z podziemiami zapisany na dysku już od ponad tygodnia. Odtworzy się na innym serwerze bez problemu. 

Edytowane przez PanZuo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie wspomniałem o wszystkim, bo mi się od tego autentycznie niedobrze robi. Ciekawe, co ty byś powiedział, jakby twój projekt znalazł się w takiej sytuacji, w której znalazł się mój :P

Regulaminu nie naginam, jego początek mówi wszystko.

A co do tego...

12 minut temu, PanZuo napisał:

Mam nadzieję, że inni nie dadzą się nabrać temu wybielaniu.

Jak można tak ohydnie łżeć, nie wierzę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ohydnie łżeć? Czyli ludzie co kończyli grę, oddawali mi przedmioty też lżyli potwornie nt. serwera? Tak, paru graczy przekazało mi przedmioty bo dobrze nam się gadało, grało. Z dwoma nawet gramy w inne gry bo mamy kontakt poza serwerem. Ja naiwnie wierzyłem, że nie jest tak źle jak opowiadali. Niestety przejechałem się. Administracja bez słowa usuwa działki, pozwala okraść, a następnie dla dziwnej satysfakcji wysadza na pokaz działkę. 

Z takim podejściem nie wróżę dużej ilości graczy. Raczej będzie tzw. hermetyczna paczka graczy na serwerze z pupilkami administracji na czele. 

Tym komentarzem kończę dyskusję z mej strony w tym temacie. Inni sami ocenią kto ma rację. EOT.

Edytowane przez PanZuo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Myślę, że nie wymyślali głupot w stylu np.

2 godziny temu, PanZuo napisał:

Widziałem też, że niektórym wkleja Schematy gotowych konstrukcji. Tzw. pupilki serwera. Widać to po pustych, jakby wyciętych granicach wokół murów, budynku. Bo schematic zawiera często Air bloki wokół siebie. Inni tworzą budynki od zera, a niektórzy mają wklejone przez admina. Tzw. równość na serwerze.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi