Skocz do zawartości
Kuba6850

ZBIORCZY Dodatki związane z ekonomią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiadomo dziś na forum (5.05) dodano system ekonomii. Oprócz tego że wkrótce  utworzymy top 10 najbogatszych graczy na forum to planujemy dodać jeszcze coś większego... coś dzięki czemu te pieniądze miałyby większy sens. Osobiście wpadłem na pomysł by dodać jakiś sklep w którym byłaby możliwość zakupu jakiś ciekawych plakietek na profil.

Jakich? to już możecie proponować wy! Zachęcam również do proponowania innych funkcji jakie możemy dodać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, może zniżki na różnorakich rzeczach takich jak serwery partnerskie, czy też (jeżeli powstałby) sklep cupsell? :P

Do tego co do rang:

-Tarzan w lesie banknotowym

-Smakosz herbaty funtowej

-Użytkownik z naklejką razera

-Barista w sekcji funduszowej

Takie funny nazwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, ProgrammingWizzard napisał:

A ja proponuje wewnetrzny market, gdzie uzytkownik za samorodki, moglby sprzedawac np dostep do swojego skryptu, tekstury etc.

W prezentacji skryptu (czy też innego projektu) możesz nie podawać kodu, lecz zaoferować jego kod za x samorodków, pisząc o tym w prezentacji. Przykład:

ProBan - skrypt na zaawansowane bany na Twój serwer
Autor: @ProgrammingWizzard
Informacje: Zaawansowane bany na Twój serwer
Kod: Kod przesyłam na PW w zamian za 30 samorodków złota! Kod wyślę w ciągu 48h od wysłania samorodków.
Ewentualne screeny: x

Pamiętaj, że prezentacja musi być w miarę estetyczna a skrypt wartościowy - nikt nie odda samorodków za darmo :P

Automatycznie raczej tego nie będzie, chociaż pomyślimy :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ProgrammingWizzard zdecydowanie popieram twoją propozycje. @Myszak co jeśli autor skryptu przestanie korzystać z forum a inni koniecznie będą chcieli dokonać zakupu?

Należy też zauważyć że nasze forum nie opiera się tylko na skripcie - downloads zdecydowanie by się tu przydało a może nawet commerce? ;) Z całą pewnością przyciagło by to dodatkowych użytkowników głównie ze względu na warunki "handlu". Jeszcze chyba nigdy nie spotkałem się z forum na którym był sklep wewnętrzny - zazwyczaj było to na zasadzie jaką napisał @Myszak lub przez allegro. Niestety nie było to automatyczne więc gdy chciałem coś sobie kupić to po prostu się nie udało bo autora nie było np. od roku na forum. Ekonomia jest systemem który bardzo można rozbudować . Świetnie można to połączyć nawet z realną walutą.

Co do propozycji o lvle bo widzę że znaczna ilość osób także to popiera - może zrobimy że po przekroczeniu danej sumy pieniędzy taka plakietka automatycznie wpadnie na profil użytkownika.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Myszak napisał:

W prezentacji skryptu (czy też innego projektu) możesz nie podawać kodu, lecz zaoferować jego kod za x samorodków, pisząc o tym w prezentacji. Przykład:

ProBan - skrypt na zaawansowane bany na Twój serwer
Autor: @ProgrammingWizzard
Informacje: Zaawansowane bany na Twój serwer
Kod: Kod przesyłam na PW w zamian za 30 samorodków złota! Kod wyślę w ciągu 48h od wysłania samorodków.
Ewentualne screeny: x

Pamiętaj, że prezentacja musi być w miarę estetyczna a skrypt wartościowy - nikt nie odda samorodków za darmo :P

Automatycznie raczej tego nie będzie, chociaż pomyślimy :)

Ja sugeruje to w jakiś sposób zautomatyzować, a autor jeżeli chce, to niech zabezpiecza we własnym zakresie. M.in tak samo jest zrobione na https://www.spigotmc.org/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi